هشتمین سمینار آمار و احتمال فازی و گرامیداشت زنده یاد دکتر ناصر رضا ارقامی در دانشکده علوم ریاضی برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :

هشتمین سمینار آمار و احتمال فازی به یادبود استاد فقید گروه آمار، دکتر ناصر رضا ارقامی و به همت گروه آمار دانشکده علوم ریاضی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، نوزدهم و بیستم اردیبهشت 1397 در سالن استاد دکتر بزرگ نیا برگزار شد.

در آغاز این برنامه دکترعلیرضا سهیلی، رئیس دانشکده علوم ریاضی ضمن خوش آمد گویی به حاضران و میهمانان سمینارآمار و احتمال فازی، از دست اندرکاران برگزاری این سمینار تشکر کرد.

دکتر بهرام صادق پور گیلده، دبیر سمینار نیز با بیان مختصری از تاریخچه برگزاری این سمینار، هدف از برگزاری سمینار آمار و احتمال فازی که توسط گروه آماردانشگاه فردوسی مشهد و انجمن سیستمهای فازی ایران با حمایت انجمن آمار ایران و قطب علمی داده های ترتیبی و فضائی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود را فراهم نمودن فرصتی مناسب برای تبادل آخرین دستاوردها و پیشرفت های علمی و نیز ارائه نتایج تحقیقات در زمینه های مرتبط توسط اعضای هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشورعنوان کرد.

استاد دانشکده علوم ریاضی افزود: 30 مقاله به دبیرخانه این سمینار رسیده است که از آن میان 22 مقاله به صورت سخنرانی و 4 مقاله به صورت پوستر پذیرش شده اند.

دکتر صادق پور همچنین اظهار داشت: طی دهه های گذشته نظریه مجموعه های فازی تاثیری عمیق، بی سابقه و گسترده ای بر صنعت، کیفیت زندگی بشر و محیط زیست داشته است. بر این اساس، پس از مدت کوتاهی از معرفی آن توسط دانشمند فقید ایرانی (پروفسور زاده)، در کشورهای پیشرفته توجه ویژه ای به اهمیت نقش منطق فازی و بالطبع آموزش آن برای مواجهه با موارد نایقینی (غیر تصادفی) شده است.

در آیین افتتاحیه این سمینار که با حضوراعضای خانواده و دوستان زنده یاد دکتر ارقامی، جمعی از مسؤولان دانشگاه و دانشکده، رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه، جمعی از اعضای هیأت علمی ودانشجویان در ساعت 8:30 روز چهارشنبه در سالن استاد دکتر بزرگ نیا برگزار شد، لوح یادبودی توسط دکتر سلمان ساکت، رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه، به نمایندگی از سوی دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به خانواده استاد فقید گروه آمار تقدیم شد.

 

840009_min

840010_min

آخرین اخبار