تأسیس شعبه جدید مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان و نمایندگی دانشگاه فردوسی مشهد در ترکیه

ارسال شده در تاریخ :

بر اساس توافقات به‌عمل‌آمده میان مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه و کالج بین‌المللی زبان‌های خارجی در ترکیه، نمایندگی مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان و دفتر دانشگاه فردوسی مشهد در آنکارا آغاز به کارکرد.

طی نشستی که از طریق فضای مجازی در روز چهارشنبه 23 آبان میان دکتر قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه و دکتر عبداله نظری رئیس کالج بین‌المللی زبان‌های ترکیه صورت گرفت، قراردادی میان دو طرف برای آغاز به کار آموزش زبان فارسی در آن کالج و نیز افتتاح دفتر دانشگاه فردوسی مشهد در آنکارا برای جذب دانشجوی بین‌الملل به امضاء رسید.

بر اساس این قرارداد کالج بین‌المللی زبان‌های خارجی در ترکیه بر اساس برنامه درسی و استانداردهای مرکز فردوسی، آموزش زبان فارسی را با تدریس استاد اعزامی از سوی آن مرکز آغاز خواهد کرد.

در این نشست دکتر قبول با اشاره به فعالیت‌های گسترده 13 شعبه خارجی مرکز زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد در خارج از کشور و اعزام 7 استاد زبان فارسی به این شعبه‌ها ابراز امیدواری کرد که شعبه جدید مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان (مرکزفردوسی) و اعزام استاد زبان فارسی به گسترش آموزش زبان و ادبیات فارسی در ترکیه منجر شود و همچنین گشایش دفتر دانشگاه فردوسی مشهد در آن کالج زمینه حضور دانشجویان ترکیه در دانشگاه فردوسی مشهد را فراهم آورد.

وی با اشاره به آغاز به کار استاد زبان و ادبیات ترکی استانبولی در دانشگاه فردوسی مشهد،  آمادگی این دانشگاه را برای همکاری در آموزش ترکی استانبولی در کالج دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد. دکتر عبداله نظری هم با اشاره به ظرفیت بالای این کالج در آنکارا و استانبول و نیز قوانین جدید دولت ترکیه برای گسترش یادگیری زبان فارسی ازجمله پذیرش مدرک زبان فارسی برای ارتقاء شغلی و نیز آموزش زبان فارسی به‌عنوان زبان دوم خارجی در برخی مدارس، آینده روشنی را برای گسترش آموزش زبان فارسی در ترکیه توسط این کالج بیان کرد.

وی با اشاره به آشنایی دانشجویان ترکی با کتاب‌های آموزش نوین زبان فارسی تألیف دکتر قبول روش آموزشی مرکز فردوسی را بسیار جذاب و کوتاه‌مدت برای یادگیری زبان فارسی معرفی کرد.

841322

 

 

 

 

برای آگاهی از اخبار و رویدادهای دانشگاه فردوسی مشهد می توانید به پیام رسان های :

سروش:

http://Sapp.ir/fumsoroush

ایتا:

https://eitaa.com/ferdowsieum

مراجعه نمایید

آخرین اخبار