برگزاری کارگاه بین‌المللی نوروفیدبک در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، کارگاه بین‌المللی نوروفیدبک با مشارکت مدیریت همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد و شرکت دانش‌بنیان پرتو دانش و با حضور یازده نفر از استادان دانشگاه‌های بصره، واسط کوت عراق و مستنصریه بغداد در فروردین‌ماه 1398 در سالن اجتماعات دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این کارگاه مفاهیم تئوری سیگنال‌های مغزی و عصبی نظیر EEG و EMG و ارتباط آن‌ها با انواع اختلالات روان‌شناختی و روش نوروفیدبک به‌صورت عملی و کاربردهای درمانی و پژوهشی آن موردبحث قرار گرفت. هدف از این رویداد آموزش روش نوروفیدبک و کاربردهای تشخیصی، پژوهشی و درمانی آن در درمان بیماری‌های متعدد نظیر بیش فعالی، اضطراب، اعتیاد، وسواس، افسردگی و اوتیسم بوده است.

استادان این کارگاه، دکتر علی غنائی عضو هیئت‌علمی دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر مریم نوربخش، مدیر بین‌الملل شرکت پرتو دانش و مهندس سید علی نوربخش مدیرعامل موسسه پرتو دانش بودند که مفاهیم تئوری و عملی را در طی دو روز و 18 ساعت ارائه نمودند.

در این رویداد دکتر صالحی فدردی، عضو هیئت‌علمی دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد، فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی این دانشکده و امکان همکاری‌های علمی مشترک را ارائه کردند.

آخرین اخبار