افتتاح تالار ملل و اتاق اندونزی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

با حضور دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و سفیر کشور اندونزی در ایران تالار ملل و اتاق اندونزی در دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، با حضور دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، اکتاورنو علومودرن سفیر کشور اندونزی، دکتر خامه یار معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اتاق اندونزی، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی، مدیر امور دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد تالار ملل و اتاق اندونزی در دانشگاه فردوسی مشهد روز پنجشنبه شانزدهم اسفندماه 1397 در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد.

سفیر کشور اندونزی در ایران گفت: هدف از افتتاح این اتاق آشنایی بیشتر مردم ایران به‌ویژه دانشجویان بین‌المللی با کشور اندونزی است و نیز می‌تواند راهی برای پیشبرد همکاری‌های فرهنگی بیشتر بین دو کشور باشد. وی همچنین با اشاره به افزایش تعداد دانشجویان اندونزیایی در ایران اظهار داشت: هم‌اکنون 10 دانشجوی اندونزیایی در دانشگاه فردوسی مشهد در حال تحصیل هستند و این افزایش نسبت به سال‌های گذشته چشمگیر است، ازاین‌جهت که کشور اندونزی به‌عنوان یک کشور اسلامی روابط بسیار نزدیکی با ایران دارد، دانشجویان اندونزیایی تمایل بیشتری برای ادامه تحصیل در این کشور رادارند.

دکتر قبول، مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد نیز ضمن تشکر از سفیر محترم کشور اندونزی جهت همکاری در افتتاح اولین اتاق اندونزی در دانشگاه‌های ایران، خاطرنشان کرد که این اقدام مقدمه‌ای برای افزایش ارتباطات و تعاملات علمی فرهنگی بین دو کشور خواهد بود. وی افزود در همین راستا با افتتاح تالار ملل در مراحل بعدی اتاق‌های پاکستان و ترکیه نیز افتتاح خواهد شد.

آخرین اخبار