آغاز مدرسه زمستانی دانشجویان دانشگاه العمید عراق در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

بر اساس قرارداد دانشگاه فردوسی مشهد و آستان قدس حضرت عباس (ع) کشور عراق تعداد 42 نفر از دانشجویان و استادان دانشگاه العمید وابسته به آن استان، از روز یکشنبه 21 بهمن‌ماه 1397 به مدت یک هفته مدرسه زمستانی خود را در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کردند.

در افتتاحیه این برنامه دکتر احسان قبول، مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن معرفی جایگاه ممتاز علمی جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌المللی، منطقه و جهان اسلام، دانشگاه فردوسی مشهد را دومین دانشگاه جامع ایران معرفی کرد و پذیرای بیشترین تعداد دانشجویان بین‌المللی در سطح کشور است.

دکتر قبول دانشگاه فردوسی مشهد را مقصد اول عموم دانشجویان عراقی معرفی کرد که به دلیل وجود مرقد مطهر امام رضا (ع) و جایگاه ممتاز بین‌المللی و کیفیت مناسب آموزشی – پژوهشی – رفاهی دانشگاه فردوسی مشهد در ایران بیان کرد و ابراز امیدواری کرد این برنامه در بخش‌های مختلف علمی، زیارتی و گردشگری بتواند به اهداف خود نائل شود و دانشجویان دانشگاه العمید از نزدیک با پیشرفت‌های علمی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد آشنا شوند.

در ادامه این برنامه استادان و دانشجویان دانشگاه العمید ضمن تشکر از دانشگاه فردوسی مشهد برای برگزاری این مدرسه زمستانی، دانشگاه فردوسی مشهد را دانشگاهی خوش آوازه در کشور عراق معرفی کردند که از زیرساخت‌های بسیار مناسب علمی برخوردار است و ابراز امیدواری کردند دانشجویان این دوره بتوانند در مقاطع بعدی تحصیلی در دانشگاه فردوسی مشهد و علوم پزشکی مشهد ادامه تحصیل دهند.

پاسخ به پرسش‌های دانشجویان و استادان بخش پایانی این برنامه بود. این مدرسه زمستانی باهدف آشنایی دانشجویان دانشگاه العمید با آزمایشگاه‌ها، رشته‌های دانشکده علوم پایه، پزشکی ورزشی و رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص دارد و هزینه‌ آن توسط آستان مقدس حضرت عباس (ع) تأمین‌شده است.

841727

آخرین اخبار