ارسال شده در تاریخ :

دکتر حمیدرضا مختاری اسکی، مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری پروژه کسب وکارهای نوپا در بخش کشاورزی و جواد اسماعیلی، قائم مقام، مشاور و مدیر وزه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی روز سه شنبه 3  تیر ماه سال جاری و همچنین دکتر علی دلگیر، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی، روز یکشنبه 8  تیرماه 1399، با حضور در نشست مشترک مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه به بحث و تبادل نظر پیرامون ظرفیت های حوزه فناوری دانشگاه پرداختند.

 با عنایت به شرایط اقتصادی موجود و ضرورت حمایت از ظرفیت های تولید داخلی در سال “جهش تولید”  بهره گیری بهینه از توانمندی فناوران و نخبگان دانشگاهی با حمایت و پشتیبانی سایر مراجع ذیربط دولتی و دستگاه های اجرایی از محورهای این نشست مشترک بود.

دکتر علی دلگیر در بخشی از این نشست به معرفی دو سامانه پرداخت. نخست سامانه irankarfa.ir سامانه ایران کارفا  که اطلاعات طرح های حمایتی و تسهیلات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به صورت متمرکز دارد، و نیز سامانه irannoafarin.ir سامانه ملی ایران نوآفرین که پایگاه و سکوی جامع کسب و کارهای ICT است، و یادآور شد تمام فعالین این حوزه باید در آن ثبت نام کنند.

میهمانان یاد شده در پایان ضمن بازدید میدانی از فعالیت های شرکت های فناور مرکز رشد دانشگاه با  توانمندی فناوران و دانش آموختگان دانشگاهی در زمینه تولید و عرضه محصولات و خدمات دانش بنیان، از نزدیک آشنا شدند. با عنایت به تفاهم نامه های همکاری منعقده فی مابین دانشگاه و سازمان های یاد شده، گام های اجرایی به منظور تحقق اهداف تفاهم نامه و کمک به رفع موانع موجود به ویژه در حوزه های کشاورزی و منابع طبیعی و نیز ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد تأکید قرار گرفت.

99041404

99041402