مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد برای دهمین سال پیاپی به‌عنوان مرکز مشاوره دانشجویی برتر انتخاب شد.

ارسال شده در تاریخ :

در سال 1396 مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد برای دهمین سال پیاپی با دریافت لوح تقدیر از سوی دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌عنوان مرکز مشاوره دانشجویی ممتاز و برتر در میان دانشگاه‌های کشور انتخاب شد.

هدف اصلی مرکز مشاوره دانشجویی، ارتقاء مهارت‌های زندگی شهروندی و افزایش سلامت روانی و کاهش آسیب‌های روانی و اجتماعی دانشجویان از طریق ارائه خدمات پیشگیرانه آموزشی، روان‌درمانی، مشاوره، مددکاری، پایش سلامت و ارزشیابی است. مرکز مشاوره با راه‌اندازی دفتر آموزش‌های شهروندی، با رویکردی اجتماع‌محور در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی از طریق آموزش مهارت‌های شهروندی و حقوق شهروندی، بر سایر مراکز مشاوره پیشی گرفته است. این مرکز با بهره‌مندی از تخصص 50 مشاور و روان‌درمانگر پاره‌وقت و تمام‌وقت، 4 مددکار تمام‌وقت، در سال گذشته حدود 10000 جلسه مشاوره و روان درمانگری فردی و گروهی و همچنین بیش از 130 عنوان کارگاه آموزشی طولانی‌مدت ویژه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت‌علمی برگزار کرده است.

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان دبیرخانه مراکز مشاوره منطقه 9 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و نیز دبیرخانه مراکز مشاوره عضو شورای هماهنگی استان خراسان رضوی در راستای بهبود سطح کیفی و افزایش دانش تخصصی کارشناسان این مراکز کارگاه‌های کاربردی با موضوعات روان‌شناختی مختلف برگزار می‌کند.

این مرکز در فضایی به مساحت حدود 450 مترمربع در سه بخش آموزش و پیشگیری، مشاوره و درمان و مددکاری همه‌روزه از ساعت 7 تا 18 به ارائه خدمات می‌پردازد. همچنین دفاتر مستقر در همه خوابگاه‌های دانشجویی از ساعت 18 الی 22 فعال می‌باشند. خدمات مددکاری نیز به‌صورت شبانه‌روزی، به دانشجویان ارائه می‌شود.

لازم به ذکر است مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد از سال 1387 برای دهمین سال پیاپی است که به‌عنوان مرکز مشاوره برتر دانشجویی در بین دانشگاه‌های کشور شناخته می‌شود.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

آخرین اخبار