ارسال شده در تاریخ :

با توجه به انتصاب دکتر حمید رضا طاهری استاد تمام گروه آموزشی رفتار حرکتی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان معاون فرهنگی-اجتماعی و دانشجویی دانشگاه، روابط عمومی دانشگاه در خصوص برنامه ها و اقدامات ایشان در حوزه معاونت فرهنگی-اجتماعی و دانشجویی گفتگویی با دکتر طاهری انجام داده است که حاصل این گفتگو در ذیل درج شده است.

خدا را شاکرم که توفیق خدمت به دانشجویان و دانشگاهیان عزیز دانشگاه فردوسی مشهد نصیب بنده شد و از این بابت از حسن اعتماد رییس محترم دانشگاه و هیئت رییسه محترم دانشگاه سپاسگزارم.

قبل از هر سخنی جا دارد میلاد با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها، هفته بزرگداشت مقام مادر و روز زن را خدمت دانشگاهیان عزیز، به ویژه دانشجویان دختر و همکاران خانم دانشگاه تبریک و تهنیت عرض نمایم.

به رسم ادب باید از زحمات برادر ارجمندم اندیشمند معزز جناب آقای دکتر داوری تشکر و قدردانی ویژه داشته باشم و آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای ایشان و خانواده محترمشان از خداوند متعال مسئلت دارم.

خوشبختانه دانشگاه فردوسی مشهد از جمله دانشگاه هایی است که سند راهبردی، اهداف کلان و مأموریت های آن کاملاً مشخص شده است و متعاقب این در حوزه فرهنگی-اجتماعی و دانشجویی مأموریت ها کاملاً تعریف و تدوین شده است اما با عنایت به برنامه¬های دولت محترم تدبیر و امید در زمینه ایجاد نشاط و شادابی در بین قشر جوان و تحصیل کرده، بنده و همکارانم تمام تلاشمان را جهت ایجاد فضایی با نشاط، پویا و شاداب خواهیم کرد تا انشاالله بتوانیم بستری مناسب برای تحقّق اهداف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه فراهم نماییم.

علاوه بر این با توجه به فرمایشات اخیر ریاست محترم جمهوری در خصوص تلاش در جهت کارآفرینی و تربیت نیروی متخصّص در این حوزه سعی خواهیم نمود تا با کمک دانشکده های مختلف، شوراهای صنفی، تشکل های اسلامی، انجمن های علمی-دانشجویی، کانون های فرهنگی-هنری و دیگر بخش های مؤثر دانشگاه بتوانیم در جهت تربیت نیروهای انسانی کارآمد، متعهّد و متخصّص برای جامعه گام برداریم؛ همچنین حفظ و ارتقاء سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی از جمله اهداف و اولویّت های اینجانب می باشد.

مبرهن است که دانشگاه محل گفتگو، تضارب آرا، نقد عالمانه و بستری برای رشد همه جانبه افراد می باشد، امکان تحقق این امور بدون نقش آفرینی جدی خانواده محترم دانشگاه اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی میسر نمی باشد و اعتقاد راسخی به تقویت تشکل ها و تلاش های جمعی با ایجاد فرصت های تجربه اندوزی و بدون نگاه های سخت گیرانه به جهت تقویت روحیه آزادگی دارم.

بحث فعّالیّت های اجتماعی و کمک به رشد و توسعه مهارت های اجتماعی از جمله اولویّت های دیگر بنده می باشد. در حوزه مباحث فرهنگی رویه اعتدالی حاکم بر فضای دانشگاه بایستی تداوم یابد و از هر گونه افراط و تفریط خودداری شود و تمام تلاش بنده و همکاران در این حوزه این است که ضمن رصد وضعیت کلی فرهنگی-اجتماعی، تربیتی و سیاسی دانشگاه، شناسایی فرصت های ترویج و تسهیل فعالیت¬ها و ارتباطات فرهنگی-اجتماعی، در جهت بالندگی و رشد روزافزون فرهنگی و تعالی معنوی جوانان فرهیخته گام برداریم.

 

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

آخرین اخبار