ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، همزمان با هفته پژوهش و فناوری، نشست «تحلیل داده‌های آماری و آمار رسمی» در دانشکده علوم ریاضی به همت دفتر همکاری دانشکده علوم ریاضی با شهرداری مشهد روز یکشنبه 25 آذرماه ساعت 12 در سالن شورای دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این نشست مهندس جوادی، رئیس گروه تحلیل اطلاعات مدیریت آمار و اطلاعات شهرداری مشهد و مهندس افضلی رئیس گروه آمار مدیریت آمار و تحلیل اطلاعات شهرداری مشهد، دکتر سلیمانی فرد مدیر دفتر همکاری‌های علمی، دکتر عربان عضو هیئت‌علمی گروه کامپیوتر دانشکده مهندسی، مرتضی محمدی، مسئول کارگروه آمار و فناوری اطلاعات و جمعی از دانشجویان علاقه‌مند، حضور داشتند.

 در ابتدای این برنامه مهندس جوادی به معرفی حوزه مأموریتی آمار شهرداری مشهد و مسائل استراتژیک این حوزه پرداخت و سپس فرآیند تولید و انتشار آمار در شهرداری مشهد را شرح داد. در ادامه، مهندس افضلی سخنان خود را با معرفی ساختار سازمانی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد آغاز کرد و ضمن توضیح وظایف گروه آمار و اطلاعات مکانی، به سابقه تشکیل مدیریت آمار و سامانه سبا و اهداف آن اشاره کرد. وی همچنین به بیان عناوین فعالیت­های این حوزه پرداخت.

این نشست با پرسش و پاسخ در موردپژوهش های آتی و در حال اجرای شهرداری مشهد در حوزه داده‌های آماری و آمار رسمی به پایان رسید.

amar972

آخرین اخبار