ارسال شده در تاریخ :

دکتر رسول رمضانیان، عضو هیأت علمی دانشکده علوم ریاضی در سومین روز از هفته پژوهش و فناوری پیرامون بازی سازی و شبیه سازی جهان واقع در دانشکده علوم ریاضی به ایراد سخن پرداخت.

دکتر رمضانیان در آغاز سخنانش بازی را شبیه سازی جهان واقعی تعریف کرد و در مورد تفاوت بازی و شبیه سازی اظهار داشت: شبیه سازی جهان واقع، بازی های ساده ای هستند که قوانین آنها از مباحث علم تجارت و اقتصاد آمده است و هدف آن آموزش تجارت به افراد می باشد.

وی کاربردهای شبیه سازی را در فعالیت هایی حائز اهمیت  دانست که در جامعه هزینه شکست خوردن در آن زیاد است،  یا در مورد دستگاه های گرانقیمت که هزینه استفاده از آنها بالاست و یا استفاده از آنها ممکن است خطراتی برای کسانی که با آن کار می کنند در برداشته باشد.

عضو هیأت علمی علوم کامپیوتر دانشکده علوم ریاضی در ادامه سخنانش اظهار داشت: بازی در دنیای آکادمیک می تواند آزمایشگاه اقتصاددانان باشد. همچنین در علوم سیاسی و ساخت کارگاه های مهندسی کاربرد دارد. وی  به کاربرد فراوان شبیه سازی در زیست شناسی اشاره کرد و پیش بینی رفتار سیستم با ساده کردن رفتارها را با نمایش تصاویری برای حاضران شرح داد.

دکتر رمضانیان پیرامون کاربردهای شبیه سازی در فرایند بازیافت، توزیع ثروت در جامعه و شبیه سازی در اتاق عمل و کاربردی که می تواند در آموزش دانشجویان پزشکی داشته باشد نیز توضیحاتی برای حاضران بیان کرد و  افزود : شبیه سازی می تواند به کاربران آن کمک کند تا با کسب تجربه و با افزایش توانمندی وارد دنیای واقعی شوند.

این نشست که در اتاق سمینار دانشکده علوم ریاضی و با حضور جمعی از اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشکده علوم ریاضی برگزار شد.

آخرین اخبار