ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد ، دکتر ابوالفضل فتح‌الله زاده، عضو هیئت‌علمی دانشگاه سوپلک  فرانسه  روز یکشنبه 16 دی‌ماه 1397 با حضور در دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد پیرامون ریاضیات کلمات و استفاده از آن در هوش مصنوعی سخنرانی کرد.

در این سخنرانی که  با حضور رییس، معاونان و جمعی از اعضای هیئت‌علمی دانشکده علوم ریاضی و دانشجویان علاقه‌مند باهدف آشنایی بیشتر با سیستم‌های یادگیری در سالن شورای دانشکده برگزار شد،  دکتر فتح الله‌زاده تفاوت دانش و اطلاعات را بیان  و چالش‌های مربوط به نحوه بیان و قابل‌فهم بودن آن در برنامه‌نویسی را با ذکر مثال‌هایی ساده اما پرکاربرد تشریح کرد. سپس به ارائه توضیحاتی در موردمحاسبه و استدلال استقرایی و اهمیت استفاده از استدلال استقرایی به‌جای استدلال استنتاجی در یادگیری ماشین پرداخت. وی در ادامه بحث با ذکر تعریفی جامع از هوش انسانی و هوش مصنوعی، مثال‌هایی از کاربرد هوش مصنوعی در توصیف صحنه پدیده‌های دنیای واقعی ارائه داد.

 وی ضمن توضیح ساختار داده‌ها، کلمات ترکیبی و نحوه تشخیص آن با کامپیوتر را بررسی کرد و اهمیت اختصار و صراحت در فهم کامپیوتر و محاسبات را یادآور شد.

لازم به ذکر است دکتر ابوالفضل فتح‌الله زاده دانش‌آموخته کارشناسی ریاضی سال 1352 دانشگاه فردوسی مشهد می‌باشد و در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از وی تجلیل شد.

841619

آخرین اخبار