ارسال شده در تاریخ :

هفتمین کنفرانس اتحادیه دانشگاه های جهان اسلام با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و دیگر رؤسای دانشگاه های جهان اسلام در روز دوشنبه 25 بهمن ماه  سال 1395 در رباط، پایتخت کشور  مغرب  آغاز به کار کرد.


مراسم افتتاحیه هفتمین مجمع عمومی اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام، روز دوشنبه 25 بهمن ماه در مقر آموزش اسلامی، علمی و دفتر مرکزی سازمان فرهنگی (آیسسکو) در شهر رباط پایتخت مغرب با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و دیگر رؤسای دانشگاه ها برگزار شد.


عبدالعزیز التویجری مدیرکل آیسسکو که دبیرکل اتحادیه دانشگاه‌های اسلامی نیز می‌باشد، در مراسم افتتاحیه گفت: این مجمع پیوستن 24 دانشگاه جدید را مدنظر دارد.


التویجری در بیانیه‌ای اظهار داشت :  اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام در مجمع حضور داشته و چندین پروژه علمی در زمینه توسعه عملکرد دانشگاه‌ها ارائه خواهد شد که این پروژه‌ها شامل ساز و کاری برای ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها، پروژه رصدخانه علمی جهان اسلام، فناوری و نوآوری‌ها است که بهترین شیوه‌ها و تجارب موفق در دانشگاه‌های عضو را مورد نظارت قرار داده و میان دانشگاه‌ها چرخش داشته و رد و بدل می‌شود.


در میان برنامه‌های مجمع یک جلسه علمی برای بحث درباره ثبات مالی و نقش آن در ایجاد توسعه نهادی عملکرد دانشگاه‌ها نیز در نظر گرفته شده است.


همچنین امروز  نیز دو میزگرد برگزار خواهد شد که میزگردها موضوع «همکاری و مشارکت به منظور توسعه کار مشترک دانشگاهی» و «توسعه پایدار مالی و سازمانی عملکردی دانشگاه‌ها» را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.


لازم به ذکر است که اتحادیه دانشگاه‌های جهان سوم یکی از سازمان‌های وابسته به آیسسکو می‌باشد که در سال 1987 تاسیس شده و در حال حاضر نهادی متشکل از 314 دانشگاه و موسسه آموزش عالی است.


این کنفرانس تا روز چهارشنبه 27 بهمن ماه 1395 ادامه خواهد داشت.


6012260121.


.کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد


https://telegram.me/ferdowsiumآخرین اخبار