ارسال شده در تاریخ :

مراسم سنتی و ایرانی نوروز با حضور دکتر احسان قبول مدیر همکاری های علمی - بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی و رئیس مرکز فردوسی، دکتر احسان قبول و مدرسان و فارسی آموزان، روز 21 اسفندماه سال جاری در مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم فارسی آموزانی از کشورهای انگلیس، ازبکستان، عراق و چین نمادهای سفره هفت سین را برای حاضرین در جلسه به زبان فارسی توضیح دادند. سپس دکتر احسان قبول، با تبریک پیشاپیش سال جدید به فارسی آموزان و مدرسان مرکز با اشاره به پیشینه این عید باستانی و مقایسه آن با شروع سال میلادی و چینی، آیین نوروز را برخاسته از فرهنگ ایرانی دانست. مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه گفت: «در پایان هرسال باید شاد بود چرا که آغاز سال نویی دیگر را پیش رو داریم . بنابراین در پایان هر کاری باید شاد بود زیرا نوید بخش آغازی دوباره است. ما با جشن گرفتن نوروز میخواهیم بگوییم که باید شادی را جایگزین غم ها کرد».

در ادامه فارسی آموزانی از کشورهای پاکستان و هند به اجرای سرود درباره نوروز پرداختند. پخش کلیپ درباره نوروز و اجرای مسابقه های شاد از دیگر برنامه های این مراسم بود و در پایان به شرکت کنندگان در مسابقه سردیس های فردوسی اهدا شد.

811468

811467

آخرین اخبار