ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، رویداد دوم دهکده امنیت و رمز با شرکت حدود 50 دانش‌آموز در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این رویداد که در سی‌ام خردادماه جاری در سالن اجتماعات دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، دکتر قائمی مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران ضمن تشریح اهداف دهکده در سه بخش عمومی‌سازی دانش و فناوری رمز و امنیت و نیز ترویج آن در جامعه، جریان سازی فعالیت‌های کاربردی و حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین، ابراز امیدواری کرد که این رویدادها بتواند زمینه ارتباط نزدیک‌تر مدرسه و دانشگاه را فراهم کرده و در شناسایی، جذب و پرورش استعدادهای جوان در آموزش‌وپرورش مؤثر باشد.

در ادامه دکتر عربان عضو هیئت‌علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشکده مهندسی و همکار دهکده، با تأکید به اهمیت و ارزش داده‌ها و امنیت آن‌ها در دنیای دیجیتال امروزی و ملاحظات حریم خصوصی، به زمینه‌های تحصیلی و شغلی مناسب در حوزه‌های امنیت و رمز اشاره کرد.

در این رویداد دو کارگاه با مشارکت آزمایشگاه امنیت داده‌ها و ارتباطات دانشگاه فردوسی مشهد ارائه و سپس مسابقه‌ای با همکاری شهر ریاضی برگزار شد.

منتخبین نهایی این مجموعه رویداد ضمن دریافت جوایز ارزنده، امکان شرکت در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران در شهریورماه 1398 و حضور در رویداد آخر دهکده امنیت و رمز را خواهند داشت.

لازم به ذکر است، رویداد اول دهکده امنیت و رمز با شرکت بیش از 110 دانش‌آموز در تاریخ دوم اسفندماه 1397 برگزارشده بود که شرکت‌کنندگان رویداد دوم از بین آن‌ها تعیین‌شده‌اند.

 

آخرین اخبار