ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دومین جلسه مهارت‌آموزی در کشاورزی، باهدف کشف فرصت‌های کارآفرینی با رویکرد مهندسی در حوزه دام، طیور و صنایع تبدیلی در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد، با اهتمام دفتر توسعه و انتقال فناوری، دوشنبه دوم اردیبهشت 1398 در سالن آمفی‌تئاتر ساختمان تحصیلات تکمیلی این دانشکده برگزار شد. در این جلسه، آقای قدیر صالحی رئیس هیئت‌مدیره کشت و صنعت پیشرو صالح شهرستان کاشمر، به همراه اعضاء هیئت‌مدیره این مجتمع میهمان این دانشکده بودند.

وی در جمع تعدادی از اساتید، دانشجویان و محققان دانشکده کشاورزی از تجربیات و انگیزه‌ای اولیه خود و همکارانش در این عرصه سخن گفت و افزود: این شرکت باهدف ایجاد زنجیره تولید، افزایش بهره‌وری و خوداتکائی اقدام به تأسیس چندین حلقه متنوع و مکمل در کشاورزی و صنایع وابسته به آن نموده است. این زنجیره شامل کارخانه خوراک دام و طیور، واحد گاوداری، سالن‌های مرغ مادر، تخم‌گذار و گوشتی می‌شود. در این واحد تولیدی ماشین‌آلات و تأسیسات موردنیاز از کشورهای دانمارک، هلند و آلمان به خدمت گرفته‌شده است و تولیدات این مجتمع از طریق یک شبکه گسترده حمل‌ونقل و باهدف تعادل بخشی به قیمت و عرضه در سطح کشور توزیع می‌شود.

این شرکت که از واحد تحقیق و توسعه، آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت میکروبی و شیمیائی و بیش از 370 نیروی انسانی ماهر و متخصص بهره می‌برد علاوه بر عرضه محصولات خود در بازارهای داخلی، صادرات را نیز در دستور کار قرار داده است و موفق گردیده است به‌عنوان واحد نمونه کشور در تولید خوراک دام و واحد نمونه کشور در تولید تخم‌مرغ، کارنامه موفقی را در تأمین امنیت غذائی کشور برجای گذارد.

ازنظر این کارآفرین برتر، خلاقیت، پشتکار و بخصوص شناخت بازار مهم‌ترین عوامل موفقیت در عرصه تولید است. وی افزود خصیصه نویدبخش تولید در کشاورزی این است که این بخش می‌تواند آسیب‌ها و خسارات وارده به خود را به‌ویژه در بخش درآمد زائی ترمیم و جبران کند و این خاصیت بخش کشاورزی است که ضرر و زیان مالی را در دوره‌های بعد به تعادل می‌رساند. در خاتمه این جلسه، رئیس هیئت‌مدیره این موسسه به سؤالات تعدادی از حاضران پاسخ داد.

841989

آخرین اخبار