ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، در راستای ارتقای سطح بین‌الملل سازی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد و توسعه فعالیت‌های علمی پژوهشی و آموزشی با سایر کشورها، نشست بررسی همکاری‌های دوجانبه در روز شنبه 31 فروردین با حضور پروفسور Intan Muchtadi، رئیس دوره تحصیلات تکمیلی علوم ریاضی دانشگاه ITB اندونزی و دکتر علیرضا سهیلی، رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد، معاونان دانشکده و جمعی از اعضای هیئت‌علمی در دانشکده علوم ریاضی این دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه در آغاز گزارشی از فعالیت‌های هر دو دانشکده ارائه و زمینه‌های همکاری دو دانشگاه موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و در پایان تفاهم‌نامه همکاری میان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشکده ریاضی و علوم طبیعی دانشگاه ITB اندونزی تنظیم و به امضای طرفین رسید.

لازم به توضیح است که دانشگاه ITB در شهر Bandung اندونزی قرار دارد و یکی از 3 دانشگاه بزرگ و برتر این کشور می‌باشد. ازجمله مفاد این تفاهم‌نامه می‌توان به همکاری در برگزاری دوره‌های دکتری مشترک، تبادل دانشجو و استاد، برگزاری همایش‌های تخصصی مشترک در هر دو دانشگاه، پذیرش دوره فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری و استادان در دو دانشگاه و انجام طرح‌های پژوهشی مشترک اشاره کرد.

لازم به ذکر است با توجه به تفاهم‌نامه همکاری میان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشکده ریاضی و علوم طبیعی دانشگاه ITB اندونزی، پنجمین کنفرانس بین‌المللی دوسالانه نظریه گروه‌ها (5BIGTC 2019) در روزهای 10 تا 13 تیرماه سال جاری (1-4 July 2019) در اندونزی برگزار می‌گردد. اولین دوره این کنفرانس در سال 2011 در کشور مالزی، دومین دوره در سال 2013 در کشور ترکیه، سومین دوره در سال 2015 در دانشگاه فردوسی مشهد و چهارمین دوره در سال 2017 در کشور مالزی برگزارشده است.

دبیر علمی این کنفرانس بین‌المللی دکتر احمد عرفانیان، استاد گروه ریاضی دانشکده علوم ریاضی این دانشگاه می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت این کنفرانس به آدرس www.5bigtc.org مراجعه فرمایید.

آخرین اخبار