ارسال شده در تاریخ :


طی حکمی از سوی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار خراسان رضوی به عنوان رئیس شورای حمایتی و پشتیبانی سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور تعیین شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، در جلسه ای که عصر روز پنجشنبه با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در استانداری خراسان رضوی برگزار شد دکتر مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن ابلاغ حکم استاندار خراسان رضوی به عنوان رئیس شورای حمایتی و پشتیبانی سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور با بیان اینکه این المپیاد مردادماه سال آینده در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود، گفت: برگزاری هر چه مطلوب تر آن نیازمند حمایت و همراهی بخش های مرتبط و بسیج امکانات در استان  است.


وی افزود : بدین منظور حمایت و هدایت بخش های مربوط از جمله ضرورت ها است .معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برگزاری این المپیاد به صورت دو سالانه اظهار کرد: دو سال قبل این المپیاد در دانشگاه شهید بهشتی با حدود چهار هزار شرکت کننده به همراه مربیان و سرپرستان گروه ها اجرایی شد و پیش بینی می شود در مشهد هم این المپیاد با همین حدود شرکت کننده برپا شود.


صدیقی تاکید کرد: از این رو شورای حمایتی با ریاست استاندار تشکیل می شود تا در راستای بسیج امکانات در جهت میزبانی هر چه مطلوب تر این رقابت ها، هماهنگی ها و برنامه ریزی های لازم انجام شود.به گفته وی، این رقابت ها با رویکرد ملی در دو گروه دختران و پسران به صورت مجزا و هر کدام در 12 و 13 رشته برنامه ریزی می شود .


معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: دانشگاه فردوسی مشهد با قدمت و جایگاه ویژه ای که در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور دارد توان و ظرفیت لازم را برای میزبانی این مسابقات دارد و وزارت علوم و تحقیقات نیز در  حد بضاعت برای برگزاری شایسته این مسابقات کمک و هزینه های کلی را تقبل می کند ضمن آنکه تیم های شرکت کننده هم سرانه ای در این زمینه پرداخت می نمایند.


علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی نیز در جریان ابلاغ این حکم،  با استقبال از برگزاری المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان کشور در مشهد گفت: نقش ورزش در سلامت جسم و روح بسیار مهم است در عین آنکه برگزاری این رویداد فرهنگی ، ورزشی در مشهد الرضا (ع) آثار روحی و معنوی ویژه ای خواهد داشت .


وی افزود: این رویداد بهانه و فرصتی ارزشمند برای کسانی خواهد بود که تا کنون به آستان ملک پاسبان رضوی و شهر مشهد مشرف نشده اند.


استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: این شرایط علاوه بر ایجاد فضای نشاط و شادابی در جوانان زمینه ی وحدت و همدلی در عین  تلاش، تمرین و رقابت در کنار یکدیگر را فراهم می کند .


رشیدیان تاکید کرد: به منظور برگزاری هر چه مطلوب تر این رویداد از توان و ظرفیت استان بهره گرفته می شود و در این راستا از مشارکت دانشگاه ها در تمامی سطوح اجتماعی و اجرایی استفاده خواهد شد.


وی با اشاره به آمادگی مشهد برای سال 2017 به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام ، برگزاری این المپیاد ملی را مقدمه ای برای میزبانی این کلانشهر در مسابقات و برنامه های ورزشی کشورهای اسلامی به ویژه دانشگاهی عنوان کرد.ol.2

آخرین اخبار