ارسال شده در تاریخ :

دکتر محمد صال مصلحیان، استاد گروه ریاضی محض و معاون پژوهش و فناوری دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد، در مراسمی که به مناسبت پاسداشت نقش جامعه دانشگاهی با حضور استاندار خراسان رضوی، روسا و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های شبکه جامع دانشگاه‌های استان خراسان رضوی برگزار شد، نشان ویژه استاد برگزیده جشنواره علمی رضوی را دریافت کرد.

در این برنامه که شامگاه شنبه 21 بهمن‌ماه 1396 در برج سپید مرکز همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، از دکتر محمد صال مصلحیان به‌عنوان یکی از استادان برگزیده علمی استان که با کسب رتبه‌های برتر در حوزه‌های علمی در مجامع علمی و بین‌المللی جزو یک درصد دانشمندان پر استناد جهان محسوب می‌شود، با اهدا مدال و لوح تقدیر شد.

در هنگام اهدای نشان علمی رضوی، بخش‌هایی از سخنان دکتر محمد صال مصلحیان در خصوص توسعه علمی ایران برای حاضران پخش شد که این استاد دانشگاه فردوسی مشهد در آن ضمن تأکید بر کیفی شدن توسعه خاطرنشان کرد: در توسعه علمی، مقالات ازنظر کمی رو به افزایش بوده ولی متأسفانه ازنظر کیفی نیاز به کار و تلاش بیشتر همکاران ما، دانشجویان و پژوهشگران کشور دارد.

این عضو فرهنگستان علوم کشور در خصوص انتخاب رشته ریاضی اظهار داشت: می‌توانم چنین بگویم که عشق به ریاضی داشتم و ریاضیات را به خاطر تفکر نابی که در آن بود انتخاب کردم.»

معاون پژوهش و فناوری دانشکده علوم ریاضی افزود: برای اینکه پژوهشگران ما مشارکت داشته باشند نیاز است که از کودکی افرادی را برای کار پژوهشی مشترک و کارهای تیمی تربیت کنیم».

استاد دانشگاه فردوسی مشهد در پایان سخنانش اظهار داشت: در سال چهارم دبستان در انشایی با موضوع» می‌خواهید در آینده چه‌کار شوید؟ نوشته بودم که دوست دارم معلم بشوم و هنوز هم دوست دارم معلم باشم.

در پایان این مراسم از تمبر یادبود دکتر محمد صال مصلحیان در کنار تمبر یادبود دیگر اساتید برگزیده جایزه علمی رضوی رونمایی شد.

811314

آخرین اخبار