ارسال شده در تاریخ :

شرکت نانو فن آوران سپهر شرق مستقر و
شرکت دانش بنیان زیست کنکاش توس از  واحد های فناور مرکز رشد دانشگاه فردوسی
مشهد با حضور در نمایشگاه
تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت
ایران
محصولات
خود را ارائه نمودند.
.


با توجه به رهنمودهای مکرر مقام معظم رهبری در مورد حمایت از تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی، معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری طی سال های گذشته همواره از فناوران کشور برای ساخت تجهیزات وارداتی حمایت کرده‌است که در نتیجة آن، تعداد قابل توجهی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی پیشرفته در کشور تولید شده‌است. از این رو به منظور کاهش وابستگی آزمایشگاه‌های داخلی به تجهیزات و مواد وارداتی و همچنین استفاده از توانمندی‌های داخلی و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان در زمینه ساخت تجهیزات و تولید مواد آزمایشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکنون چهار دوره «نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران» را در اردیبهشت ماه هر سال در محل نمایشگاههای بین المللی تهران  برگزار نموده بود. دوره پنجم نیز در مورخه 4 تا 7 اردیبهشت 1396 برگزار گردید. 


شرکت نانو فن آوران سپهر شرق مستقر در مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد نیز که دارای دپارتمان فنی و تحقیق و توسعه (R&D ) در دو شاخه متفاوت (تولید نانوساختارها در مقیاس صنعتی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی) است با سه محصول اتوکلاو راکتور گاز تزریقی، سرکولاتور سرد و گرم و کوره تیوبی در غرفه 31 سالن میلاد در خدمت پژوهشگران بود.


همچنین شرکت دانش بنیان زیست کنکاش توس نیز محصولات و تولیدات خود را در این نمایشگاه عرضه نمود و با استقبال خوب محققین و پژوهشگران کشور روبرو شد.این شرکت با حمایت ستاد علوم و فناوری های شناختی در هفتمین همایش بین المللی علوم شناختی نیز شرکت نمود که در این همایش کمال خرازی رییس ستاد علوم و فناوری های شناختی و سورنا ستاری ، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،حضور داشتند و از غرفه زیست کنکاش طوس دیدن کردند و از نزدیک با محصولات دانش بنیان این شرکت آشنا شدند.


700181


700182


.


.کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد


https://telegram.me/ferdowsium